Latarnia morska w Czołpinie

Latarnia morska w Czołpinie znajdująca się na trasie czerwonego szlaku turystycznego to obowiązkowe miejsce postoju wszystkich odwiedzających Słowiński Park Narodowy.

Usytuowana jest ok. 1 km od morskiego brzegu, na najwyższej wydmie w grupie wydm nazywanej „Barankami”. Wybudowano ją w 1875 r., jej wysokość sięga 25 m, a zasięg jej światła to 21 Mm (ok. 39 km).

Obiekt jest udostępniony do zwiedzania. Przy zejściu z latarni na plażę mieści się tzw. „Czerwona Szopa” czyli budynek z czerwonej cegły, mający na szczycie znak krzyża maltańskiego. Jest to dawna stacja ratowników morskich, w której przechowywano szalupę, powóz, konie oraz aparat do wystrzeliwania tonącym liny.

Obecnie budowla wykorzystywana jest przez wędrowców jako miejsce odpoczynku. Możemy podziwiać z niej chociażby górę Rowokół. Za wstęp na latarnię pobierane są opłaty.

Latarnia udostępniana jest do zwiedzania w następujących okresach w roku:

  • 1 maja - 15 czerwca - godz. 10.00 - 18.00,
  • 16 czerwca - 31 sierpnia - godz. 10.00 - 20.00,
  • 1 września - 30 września - godz. 10.00 - 18.00.
Latarnia morska w Czołpinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia morska w Czołpinie, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia morska w Czołpinie.
Ceny biletów / cennik wejść do Latarnia morska w Czołpinie. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2 zł
    Latarnia morska w Czołpinie cena biletu ulgowego: 2 zł
  • 4 zł
    Latarnia morska w Czołpinie cena biletu normalnego: 4 zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij