Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej to placówka powołana do życia w 2000 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Silny lokalny patriotyzm można wyczuć już po tytułach głównych i większości okresowych ekspozycji, które można podziwiać w Muzeum Ziemi Usteckiej.

Osią instytucji jest wystawa regionalna, prezentująca szereg przedmiotów z różnych epok. Zdecydowana większość pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, a wszystkie w jakiś sposób wiążą się z dziejami miasta czy lokalnymi legendami. Są wśród nich książki, oryginalne dokumenty, zdjęcia prywatne, prasowe i “urzędowe”, sprzęty rybackie, elementy wyposażenia kutrów i okrętów, przedmioty codziennego użytku… Wyjątkowo istotne są pamiątki po zlikwidowanej stoczni w Ustce, w tym sztandary i miniaturowe modele łodzi i okrętów różnego typu.

Muzeum Ziemi Usteckiej pełni również funkcję regionalnego centrum kultury. Lokalnym artystom organizuje wystawy i wernisaże, odpowiada również za cykliczne wydarzenia jak “Ustka moja mała ojczyzna”, święto bursztynu czy “Pasje Ustczan”.

Placówka mieści się w budynku ucharakteryzowanym na dom ryglowo-szachulcowy z XVIII stulecia - taki, jakich całkiem sporo zachowało się na pozostałych uliczkach Starego Miasta. Muzeum zazwyczaj jest czynne od wtorku do soboty, w godzinach 10:00-17:00.

Muzeum Ziemi Usteckiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Ziemi Usteckiej, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Ziemi Usteckiej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Ziemi Usteckiej. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 7 zł
    Muzeum Ziemi Usteckiej cena biletu ulgowego: 7 zł
  • 10 zł
    Muzeum Ziemi Usteckiej cena biletu normalnego: 10 zł
  • Grupowy od 5 zł/os.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij