Rejsy Galeonem

W lipcu i sierpniu port w Ustce zyskuje kilku dodatkowych rezydentów - statki wycieczkowe - Galeony czekające na turystów. Spośród wielu różnych jednostek wyróżniają się te, których wygląd przypomina pirackie i korsarskie żaglowce. I nawet jeśli nie są one napędzane siłą wiatru, to drobiazgowe wykonanie pozwala przenieść się pasażerom (w wyobraźni) o kilka stuleci wstecz.

Bodaj największym z takich statków jest zbudowany na bazie wojskowego holownika - Dragon. Dzięki pracy rzeźbiarskiej Sławomira Cupiała, przypomina okręt żywcem wyjęty z XVII wieku. “Smok” mógłby swobodnie zagrać w kolejnej odsłonie “Piratów z Karaibów” - albo dać początek swojskiej serii “Korsarze z Bałtyku”.

Niezwykłą urodą odznacza się smoczy galion, pełne detali są również maszkarony i rzeźby syren oraz rycerzy w części rufowej. Załoga także jest ubrana stosownie do obowiązującej konwencji. Dragon to czteromasztowiec, który od rufy po kraniec bukszprytu mierzy 45 metrów. Szerokość jednostki dochodzi do 8,2 m. W rejs może wybrać się ponad 200 pasażerów. Na dolnym pokładzie umieszczono klimatyczny bar-tawernę. Dlatego też w lukach może brakować armat.

Armator kieruje do Ustki jeszcze jedną pieczołowicie stylizowaną jednostkę - okręt Unicus, który jest nieco mniejszy od Dragona - to tylko dwumasztowiec. Oba statki nominalnie w czasie wakacji cumują przy wschodnim nabrzeżu, na wysokości latarni morskiej. Należy przy tym pamiętać, że organizator rejsów wysyła swoje okręty do różnych polskich portów (m.in. Darłowa, Łeby, Gdańska, Gdyni, Międzyzdrojów) i w sezonie letnim dostępne mogą być zupełnie inne jednostki - wszystko leży w gestii właścicieli

W razie ewentualnej potrzeby, w Ustce funkcjonuje główne biuro firmy, mieszczące się przy ulicy Kościelniaka 13B.

Rejsy Galeonem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rejsy Galeonem, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rejsy Galeonem.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij