Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch polskich Parków Narodowych położonych nad samym Morzem Bałtyckim. Różnorodność przyrody w tym miejscu zadecydowała również o tym, że w 1977 roku zostało ono objęte prestiżowym programem UNESCO "Człowiek i biosfera".

Warto na własne oczy przyjrzeć się zjawiskowym wydmom, zbiornikom wodnym (Jezioro Gardno i Jezioro Łebsko) i unikalnym organizmom: zwierzętom, roślinom, grzybom, wśród których wiele jest pod ochroną. Na terenie Parku znajduje się również wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok na jezioro Gardno i zielone okolice. W obszar Parku wpisuje się również Latarnia Morska w Czołpinie.

Wizyta w Słowińskim Parku Narodowym to idealna rozrywka dla całej rodziny i miłośników przyrody. Możliwy jest także dostęp na górę Rowokół, najwyższą górę tych terenów, której wysokość wynosi 114,8 m n.p.m.

W Słowińskim Parku Narodowym powstało także pięć bardzo interesujących ścieżek przyrodniczych o charakterze fitosocjologicznym, ekologiczno-kulturowym i ornitologicznym. Mają one na celu prezentację zjawisk przyrodniczych na tle historycznej oraz współczesnej gospodarki mieszkańców Niziny Gardnieńsko-Łebskiej.

Ciekawostką jest, iż w 1996 do woliery pod Czołpinem trafił orzeł bielik. Znaleziono go na terenie Pojezierza Iławskiego z uszkodzonym skrzydłem. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że ptak na zawsze stracił zdolność latania. Pracownicy SPN-u zapewniają mu opiekę i wyżywienie, a turyści mogą z bardzo bliska - i w bezpiecznych warunkach - zobaczyć największego latającego drapieżnika w Polsce.

Słowiński Park Narodowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Słowiński Park Narodowy, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Słowiński Park Narodowy.
Ceny biletów / cennik wejść do Słowiński Park Narodowy. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3 zł
    Słowiński Park Narodowy cena biletu ulgowego: 3 zł
  • 6 zł
    Słowiński Park Narodowy cena biletu normalnego: 6 zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij