Uzdrowisko Ustka

Ustka nie należy do najstarszych uzdrowisk w Polsce. Jednak jakość usług jakie są oferowane w tym kurorcie, nie odbiega od najwyższych standardów światowych.

Pierwsi wczasowicze w przyszłym uzdrowisku mogli pokazywać się mniej więcej na początku XIX wieku. Około 1830 roku, dokonano pierwszej oficjalnej rejestracji letników. W połowie XIX wieku wypoczywało tu już blisko 500 osób rocznie. Rozpoczęto rozbudowę części osady z przeznaczeniem na cele uzdrowiskowe. Niebawem, bo w 1870 roku, powołano Towarzystwo Kąpielowe. Dalszy rozwój doprowadził do wybudowania w 1911 roku, zakładu balneologicznego, a następnie kąpieliska z blisko 80 kabinami.

Po wojnie dopiero w 1978 roku, powołano Przedsiębiorstwo Państwowe "Uzdrowisko Ustka". Ten nadmorski kurort posiada właściwości lecznicze klimatu (klimatoterapię) oraz naturalne surowce mineralne (borowina, wody mineralne). W oparciu o takie właściwości, określono przedmiot leczenia: choroby układu ruchu i reumatyczne, choroby dróg oddechowych, układu krążenia, przemiany materii i układu wydzielania wewnętrznego.

Uzdrowisko Ustka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Uzdrowisko Ustka, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Uzdrowisko Ustka.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij