Rowy - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Rowów

Rowy to niewielka miejscowość nadmorska, położona w województwie pomorskim, ciesząca się usytuowaniem nad brzegiem Morza Bałtyckiego, a jednocześnie otoczona od strony południowej wodami jeziora Gardno. W niedalekiej odległości od Rowów znajdują się także bardzo atrakcyjne tereny Słowińskiego Parku Narodowego. To unikatowe położenie nieco utrudnia sprawne dotarcie do tej miejscowości. Niemniej, najłatwiejszym rozwiązaniem jest uprzednie dotarcie do pobliskiej Ustki (poruszając się z zachodu na wschód) drogą krajową nr 21 lub drogą wojewódzką nr 203, a następnie zjechanie z opcjonalnej trasy i kierowanie się na Rowy. Po drodze znajdują się m.in. miejscowości takie jak: Przewłoka, Objazda, Dębina. Wybierając się do tego letniska z kierunków wschodnich, należy poruszać się trasą wojewódzką nr 213, w miejscowości Lubuczewo opuścić tę trasę i kierować się na północ. Omijając kolejno wsie Karzcino, Gąbino, Objazda trasa wiedzie prosto do Rowów.

Usytuowanie w stosunkowo niedalekiej odległości od Ustki, Słupska czy Łeby umożliwia funkcjonowanie dość rozwiniętej sieci połączeń autobusowych. Najłatwiej odnaleźć interesujące i najbardziej optymalne skomunikowanie przy pomocy wyszukiwarki internetowej - GoEuro.pl.

Najbliższymi ważnymi ośrodkami miejskimi są Ustka (22 km) i Słupsk (30 km), nieco dalej z Rowów do Łeby (72 km). Aby dostać się do Rowów, najłatwiej w pierwszym rzędzie dojechać do Ustki lub Słupska, skąd możliwa jest przesiadka i skorzystanie z lokalnego transportu. Komunikacja autobusowa na trasie Rowy - Ustka realizowana jest przez przewoźnika PKS Słupsk S.A. Przejazd trwa około 30 minut. Ta sama firma transportowa kursuje na linii Rowy - Słupsk. Tu czas jazdy jest zbliżony ze względu na podobną odległość z letniska do obu miast. Autobusy zatrzymują się w tej miejscowości na trzech przystankach: Rowy, Rowy Leszczynowa, Rowy Przymorze.

rozwiń
Rowy - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij