Jezioro Gardno

Jezioro Gardno położone wśród malowniczych terenów Słowińskiego Parku Narodowego, jest jednym z największych zbiorników wodnych znajdujących się przy Bałtyku.

Duża powierzchnia, aż 2469 hektarów kryje w sobie mnogość gatunków ryb, owadów i innych organizmów, a maksymalna głębokość 2,6 m oraz dosyć silne wiatry, stwarzają fantastyczne warunki sprzyjające rozwojowi sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing.

W skład akwenu Gardno wchodzi również niewielka Wyspa Kamienna - obszar objęty ścisłą ochroną ze względu na unikatową faunę.

Dodaj opinię

Akwen o powierzchni 2469 ha, o ogromnej bioróżnorodności i niezłych warunkach dla wszelkich sportów wodnych, z windsurfingiem na czele. Gardno to jedna z perełek Słowińskiego Parku Narodowego. Niewielki fragment jeziora - związana z wieloma lokalnymi podaniami Wyspa Kamienna - objęty jest ścisłą ochroną ze względu na siedliska rzadkich gatunków kormoranów i mew.

KM Studio może wykonać film z Jeziorem Gardno filmowanie Jelenia Góra

Jezioro Gardno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Gardno, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Gardno.
  • Ulica
    Jezioro Gardno
    Jezioro Gardno mieści się przy ulicy Jezioro Gardno w Rowach
  • 76-212 Rowy
  • 24690
  • 6800
  • 4700
  • 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Gardno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij