Kajakarstwo

Ustka posiada spore możliwości uprawiania sportów wodnych, i to nie tylko typowo nadmorskich. Amatorzy spływów kajakowych mają szeroki wachlarz opcji do wyboru. Podstawowym szlakiem wodnym pod miejscowością jest Słupia. W granicach administracyjnych miasta, rzeka wije się przez około 8 kilometrów przed ujściem do Morza Bałtyckiego.

Wzdłuż brzegów Słupi właściwie co kilka kilometrów można natknąć się na wypożyczalnię, punkt organizacji spływów lub kajakowy przystanek z wiatami turystycznymi, miejscami na ognisko, komfortową przystanią itd. Przykładowo w słupskim Parku Kultury, Sportu i Rekreacji, Dolinie Charlotty w Strzelinku, w Wodnicy czy też przy ul. Rzecznej 1 już w samej w Ustce.

Miejscowi organizatorzy spływów mają w ofercie również dużo dłuższe wyprawy, w trakcie których nieuniknione są przenoski kajaków. Szlak najstarszych elektrowni wodnych będzie doskonałym przykładem. Nie dość, że rzeka jest dość trudna przez wartki nurt oraz liczne meandry i przeszkody, na trasie znajduje się 5 zabytkowych elektrowni, budowanych na przełomie XIX i XX wieku. Ich obecność wymaga zejścia na ląd i dźwigania całego kajakarskiego ekwipunku.

Niektórzy kajakarze w trakcie pobytu w Ustce wybierają się też na inne wody, jak Wieprzę lub Łupawę (95 km szlaku od Jasienia do Rowów) - na tych rzekach również spotyka się elektrownie wodne. Warto jeszcze wspomnieć o wytyczonym na Słupi 133-kilometrowym Szlaku Papieskim. Wyprawa z Gowidlina, przez kolejne jeziora, kanały i odcinki rzeki Pomorza pod Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym aż do Ustki, planowo trwa 6-7 dni.

Miłośnicy kajakarstwa mogą się również udać nad jedno z nie tak odległych od miejscowości jezior: Gardna, Jeziora Zemełowskiego lub Wicka. Oba akweny znajdują się poniżej 20 km w linii prostej od Ustki.

Dodaj opinię

Ustka i niemal cały region wokół portowego miasta - i infrastruktura, i warunki naturalne - sprzyjają organizacji kajakowych wypraw. Od kilku- i kilkunastokilometrowych rzeką Słupią, po przekraczające 100 km, tygodniowe spływy przez kolejne rzeki, kanały i jeziora. Część miłośników tego sportu wybiera się na Łupawę, Wieprzę, Wicko, Gardno czy Jezioro Zemełowskie.

Kajakarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kajakarstwo, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kajakarstwo.
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kajakarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij