Latarnia morska w Czołpinie

Latarnia morska w Czołpinie znajdująca się na trasie czerwonego szlaku turystycznego to obowiązkowe miejsce postoju wszystkich odwiedzających Słowiński Park Narodowy.

Usytuowana jest ok. 1 km od morskiego brzegu, na najwyższej wydmie w grupie wydm nazywanej „Barankami”. Wybudowano ją w 1875 r., jej wysokość sięga 25 m, a zasięg jej światła to 21 Mm (ok. 39 km).

Obiekt jest udostępniony do zwiedzania. Przy zejściu z latarni na plażę mieści się tzw. „Czerwona Szopa” czyli budynek z czerwonej cegły, mający na szczycie znak krzyża maltańskiego. Jest to dawna stacja ratowników morskich, w której przechowywano szalupę, powóz, konie oraz aparat do wystrzeliwania tonącym liny.

Obecnie budowla wykorzystywana jest przez wędrowców jako miejsce odpoczynku. Możemy podziwiać z niej chociażby górę Rowokół. Za wstęp na latarnię pobierane są opłaty.

Latarnia udostępniana jest do zwiedzania w następujących okresach w roku:

 • 1 maja - 15 czerwca - godz. 10.00 - 18.00,
 • 16 czerwca - 31 sierpnia - godz. 10.00 - 20.00,
 • 1 września - 30 września - godz. 10.00 - 18.00.
Dodaj opinię

Bilety do nabycia wyłącznie w Latarni)

 • bilet normalny - 4,00 zł 
 • bilet ulgowy - 2,00 zł
 • bilet dla osób (uczniowie , studenci, dorośli) odbywających zajęcia edukacyjne w zakresieuzgodnionym z Dyrektorem SPN - 0,50 zł 

Turyści odwiedzający Latarnię powinni mieć wykupione bilety wstępu do Słowińskiego Parku Narodowego. Bilety wstępu do Parku można nabyć m.in. w punktach znajdujących się na parkingu leśnym i parkingu, przy byłej jednostce wojskowej w Czołpinie.Osoby, które nie kupiły biletów wstępu do Parku w punktach sprzedaży na parkingach mogą je także kupić w Latarni.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wskazuje drogę żeglarzom już od ponad 140 lat. Wybudowano ją ok. 1 km od wybrzeża, na najwyższych wydmach w pobliżu - Barankach - dokładnie w 1875 roku. Ceglana konstrukcja ma ponad 25 metrów wysokości, co pozwala zamontowanej na jej szczycie antenie sięgać 75 m n.p.m. Współcześnie, światło latarni jest dostrzegalne z odległości 21 mil morskich, czyli ok. 39 km.

Latarnia morska w Czołpinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia morska w Czołpinie, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia morska w Czołpinie.
Ceny biletów / cennik wejść do Latarnia morska w Czołpinie. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Latarnia morska w Czołpinie cena biletu ulgowego: 2 zł
 • 4 zł
  Latarnia morska w Czołpinie cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Latarnia morska w Czołpinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij