Muzeum Mineralogiczne

Muzeum Mineralogiczne to niewielka instytucja, założona w przystosowanym na potrzeby muzealne schronie przeciwlotniczym, wybudowanym nieopodal Promenady Nadmorskiej w Ustce. W raczej ciasnych, za to niezwykle klimatycznych podziemiach można oglądać ponad 600 interesujących eksponatów.

Korytarze z regałami i gablotami mają w sumie niespełna 100 metrów długości. Pierwsze skrzypce w kolekcji odgrywają rzecz jasna kryształy i szlachetne kamienie, pochodzące z różnych stron świata. Wystawę współtworzą różnego rodzaju muszle i skamieniałości - w tym szkielet drapieżnego dinozaura. Placówka organizuje również coroczne, rodzinne pokazy i praktyczne kursy płukania złota. Impreza odbywa się w lipcu.

Muzeum Mineralogiczne czynne jest wyłącznie od początku kwietnia do końca października, w godzinach 10:00-17:00 lub w czasie wakacji od 10:00 do 20:00. Placówce towarzyszy sklep jubilerski wykorzystujący mniej lub bardziej drogocenne kamienie, kryształy i skamieliny.

Dodaj opinię

Mała placówka wzbudzająca zgoła niemałe zainteresowanie. Na półkach i gablotach zgromadzono ponad 600 przedmiotów znalezionych niegdyś w ziemi. Są to górskie kryształy, kamienie szlachetne, muszle, minerały i skamieliny (ze szkieletem dinozaura na czele), pochodzące z wielu zakątków na świecie. Muzeum Mineralogiczne działa w dawnym schronie przeciwlotniczym.

Muzeum Mineralogiczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Mineralogiczne, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Mineralogiczne.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Muzeum Mineralogiczne - telefon: +48603081763
 • Ulica
  Bolesława Limanowskiego 10
  Muzeum Mineralogiczne mieści się przy ulicy Bolesława Limanowskiego 10 w Rowach
 • 76-270 Ustka
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Mineralogiczne. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Muzeum Mineralogiczne cena biletu normalnego: 2 zł
 • Grupowy 1
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Mineralogiczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij