Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej to placówka powołana do życia w 2000 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Silny lokalny patriotyzm można wyczuć już po tytułach głównych i większości okresowych ekspozycji, które można podziwiać w Muzeum Ziemi Usteckiej.

Osią instytucji jest wystawa regionalna, prezentująca szereg przedmiotów z różnych epok. Zdecydowana większość pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, a wszystkie w jakiś sposób wiążą się z dziejami miasta czy lokalnymi legendami. Są wśród nich książki, oryginalne dokumenty, zdjęcia prywatne, prasowe i “urzędowe”, sprzęty rybackie, elementy wyposażenia kutrów i okrętów, przedmioty codziennego użytku… Wyjątkowo istotne są pamiątki po zlikwidowanej stoczni w Ustce, w tym sztandary i miniaturowe modele łodzi i okrętów różnego typu.

Muzeum Ziemi Usteckiej pełni również funkcję regionalnego centrum kultury. Lokalnym artystom organizuje wystawy i wernisaże, odpowiada również za cykliczne wydarzenia jak Ustka moja mała ojczyzna”, święto bursztynu czy “Pasje Ustczan”.

Placówka mieści się w budynku ucharakteryzowanym na dom ryglowo-szachulcowy z XVIII stulecia - taki, jakich całkiem sporo zachowało się na pozostałych uliczkach Starego Miasta. Muzeum zazwyczaj jest czynne od wtorku do soboty, w godzinach 10:00-17:00.

Dodaj opinię

Wstęp do Muzeum Ziemi Usteckiej:

 • bilet normalny - 10 zł
 • bilet ulgowy - 7 zł
 • bilet w grupie zorganizowanej (minimum 10 osób) - 5 zł/os.

Oprowadzanie przez przewodnika + 10 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Placówka wystawiennicza założona przez zrzeszenie lokalnych patriotów, prezentująca różne rozdziały z historii miasta i dziejów regionu. Ekspozycja opiera się na przedmiotach z przełomu XIX i XX wieku - zdjęciach, dokumentach, strojach, sprzętach rybackich etc. Liczna jest kolekcja modeli kutrów i łodzi. Muzeum Ziemi Usteckiej to też lokalne centrum kultury.

Muzeum Ziemi Usteckiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Ziemi Usteckiej, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Ziemi Usteckiej.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Ziemi Usteckiej. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Muzeum Ziemi Usteckiej cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 10 zł
  Muzeum Ziemi Usteckiej cena biletu normalnego: 10 zł
 • Grupowy od 5 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Ziemi Usteckiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij