Port rybacki

Port rybacki w Rowach ulokowany jest przy ujściu rzeki Łupawy. Cumuje tam 8 łodzi rybackich i kilka mniejszych łódek.

Istnieje też fantastyczna możliwość wycieczki jedną z "łajb" na pełne morze. Do dyspozycji mamy wybór rejsu po Bałtyku kutrem DAR-36 lub statkiem wycieczkowym Jaga - zaadaptowanym jako statek piracki. Prawdziwe emocje i wczucie się w specyficzny morsko-rybacki klimat - gwarantowane!

Jeśli jednak nie mamy ochoty na rejs, zawsze można przyjść i pooglądać przypływające i odpływające kutry - taka atrakcja z pewnością spodoba się także dzieciom.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne. wejście do portu ma 12 metrów szerokości i zwęża się do 6–7 metrów. Z obu stron, na brzegach rzeki istnieje nabrzeże o długości 200 m, przeznaczone dla cumujących tu kutrów.

Ruchem statków w Porcie w Rowach kieruje Bosmanat Portu Rowy, infrastrukturą portową administruje natomiast Urząd Morski w Słupsku.

Dodaj opinię

Rowy mają raczej kameralną przystań - na stałe cumuje tutaj zwykle 8 kutrów (niektóre zabierają pasażerów). Betonowe nabrzeże ma ok. 200 m długości z obu stron Łupawy, a szerokość kanału żeglugowego wynosi 6-12 m. W porcie można spotkać nie tylko rybackie jednostki, ale także stylizowane na pirackie okręty statki wycieczkowe, prywatne motorówki, jachty żaglowe…

Port rybacki warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Port rybacki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port rybacki, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port rybacki.
  • Ulica
    Plaża
    Port rybacki mieści się przy ulicy Plaża w Rowach
  • 76-212 Rowy
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port rybacki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij