Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch polskich Parków Narodowych położonych nad samym Morzem Bałtyckim. Różnorodność przyrody w tym miejscu zadecydowała również o tym, że w 1977 roku zostało ono objęte prestiżowym programem UNESCO "Człowiek i biosfera".

Warto na własne oczy przyjrzeć się zjawiskowym wydmom, zbiornikom wodnym (Jezioro Gardno i Jezioro Łebsko) i unikalnym organizmom: zwierzętom, roślinom, grzybom, wśród których wiele jest pod ochroną. Na terenie Parku znajduje się również wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok na jezioro Gardno i zielone okolice. W obszar Parku wpisuje się również Latarnia Morska w Czołpinie.

Wizyta w Słowińskim Parku Narodowym to idealna rozrywka dla całej rodziny i miłośników przyrody. Możliwy jest także dostęp na górę Rowokół, najwyższą górę tych terenów, której wysokość wynosi 114,8 m n.p.m.

W Słowińskim Parku Narodowym powstało także pięć bardzo interesujących ścieżek przyrodniczych o charakterze fitosocjologicznym, ekologiczno-kulturowym i ornitologicznym. Mają one na celu prezentację zjawisk przyrodniczych na tle historycznej oraz współczesnej gospodarki mieszkańców Niziny Gardnieńsko-Łebskiej.

Ciekawostką jest, iż w 1996 do woliery pod Czołpinem trafił orzeł bielik. Znaleziono go na terenie Pojezierza Iławskiego z uszkodzonym skrzydłem. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że ptak na zawsze stracił zdolność latania. Pracownicy SPN-u zapewniają mu opiekę i wyżywienie, a turyści mogą z bardzo bliska - i w bezpiecznych warunkach - zobaczyć największego latającego drapieżnika w Polsce.

Dodaj opinię
Jednorazowy wstęp ważny 1 dzień 
Dorośli

6,00zł 
* Uczniowie szkół i studenci,
* Emeryci i renciści
* Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem,
* Żołnierze służby czynnej,
* Osoby dorosłe legitymujące się pisemnym zezwoleniem Dyrektora SPN na odbycie zajęć edukacyjnych w zakresie uzgodnionym z Dyrektorem SPN,
* Przewodnicy terenowi prowadzący grupę turystyczną.
3,00zł

Posiadacze Karty Dużej Rodziny
0,50zł


Wielokrotny wstęp ważny 3 dni
Dorośli15,00zł
Uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne z opiekunem, żołnierze służby czynnej 
7,50zł


Wielokrotny wstęp ważny 7 dni
Dorośli28,00zł
Uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne z opiekunem, żołnierze służby czynnej
14,00zł


Wielokrotny wstęp ważny 14 dni
Dorosli42,00zł
Uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne z opiekunem, żołnierze służby czynnej
21,00zł


Wielokrotny wstęp ważny 30 dni
Dorośli90,00zł
Uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne z opiekunem, żołnierze służby czynnej
45,00zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

To coś więcej niż obszar wzmożonej ochrony przyrody. Na terenie parku wytyczono 5 ścieżek przyrodniczych, z tablicami informacyjnymi na temat ekologii, miejscowych gatunków czy lokalnej kultury, historii i gospodarki. Na terenie parku spotkać można wielkie wydmy, 2 jeziora, unikalne zwierzęta, rośliny i grzyby, a także latarnię morską czy widokową górę Rowokół.

Słowiński Park Narodowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Słowiński Park Narodowy, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Słowiński Park Narodowy.
Ceny biletów / cennik wejść do Słowiński Park Narodowy. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3 zł
    Słowiński Park Narodowy cena biletu ulgowego: 3 zł
  • 6 zł
    Słowiński Park Narodowy cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Słowiński Park Narodowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij