Zoo Charlotta

Miejsce, w którym można przyjrzeć się z bardzo bliska przedstawicielom fauny z niemal wszystkich stron świata. Oczywiście Zoo Charlotta, jako że jest częścią rozległego kompleksu hotelowo-rekreacyjnego, nie równa się pod względem bioróżnorodności z tradycyjnymi ogrodami zoologicznymi, ale wszystkie mieszkające tu zwierzęta są naprawdę imponujące.

W strzelinkowym zoo żyje blisko 50 gatunków ptaków i ssaków, m.in. żubry, daniele, antylopy gnu, lamy, kangury rude, kapucynki czubate, makaki, lemury katta, bociany białe, puszczyki, orły i ary zwyczajne. Część zwierząt przebywa w klasycznych zagrodach i wolierach, niektórym przygotowano specjalne warunki. W ramach ciekawostki, działa tu także Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

Zapewne dzieciom najbardziej spodoba się część nazwana Krainą Bajek. Tutaj zwierzęta niejako uzupełniają magiczną scenerię, zbudowaną z drewnianych rzeźb inspirowanych klasycznymi opowieściami o Kocie w butach, Pinokiu czy Calineczce - w sumie 7 bajkowych ogródków.

Dodatkową atrakcją jest wodne safari - w trakcie rejsu barką okrąża się kilka wysepek zamieszkanych przez zwierzęta. Poszczególne wyspy tworzą kategorie tematyczne, takie jak Afryka, Australia, Ameryka Południowa czy Wyspa Lemurów.

Od 2013 r. ogród zoologiczny w Strzelinku wzbogacił się o fokarium, w którym 5 samców foki szarej przechodzi tzw. trening medyczny - stosowane głównie w placówkach naukowych oswajanie zwierzęcia z opiekunem i nauka wykonywania poleceń - tu pełniący rolę prostych sztuczek. Rzecz jasna pora karmienia również zamienia się w interesujący spektakl.

Wstęp do głównej części zoo, wodnego safari oraz fokarium w każdym przypadku jest płatny osobno.

Dodaj opinię

W zoo w Strzelinku przebywają przedstawiciele niemal 50 gatunków z większości kontynentów. Są to ptaki oraz ssaki. Niektóre umieszczono na tradycyjnych wybiegach, inne ożywiają rzeźbioną Krainę Bajek, a pozostałe można podziwiać z pokładu barki w czasie wodnego safari po 10 wyspach tematycznych. Nie zabrakło nawet fokarium.

Zoo Charlotta adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zoo Charlotta, zobacz gdzie w Rowach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zoo Charlotta.
Ceny biletów / cennik wejść do Zoo Charlotta. Redakcja serwisu www.rowy.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 12 zł
    Zoo Charlotta cena biletu ulgowego: od 12 zł
  • od 14 zł
    Zoo Charlotta cena biletu normalnego: od 14 zł
  • Grupowy od 10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zoo Charlotta opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij